وبلاگ

چطور کسب و کار خود را وارد اینستاگرام کنیم؟

چطور کسب و کار خود را وارد اینستاگرام کنیم؟

چندین سال پیش بودن افرادی که در کنار کسب و کار فیزیکی خودشون، کسب و کار آنلاین خودشون هم راه اندازی کرده بودن اما این چند ساله بخاطر وجود کرونا خیلی از کسب و کار ها دفتر، مغازه خودشون تحویل دادن یا فروختن و محصولات خودشون به خونه انتقال دادن چرا؟

چون اینجوری هم هزینه کرایه محل کار نمیدن، هم هزینه کرایه ماشین یا بنزین نمیدن فقط باید هزینه اینترنت و پست بکنن و خیلی راحت می تونن محصولاتشون حتی از قبل بیشتر بفروشند، اما این فروش آنلاین قلق داره که تیم بهتین بهت یاد میده، خیالت راحت.

اول باید حیطه کاریت مشخص بشه که جزو کدوم دسته هست. خدماتی، آموزشی، فروش محصول ، زمانی که حیطه کاریت مشخص شد باید بری سراغ اسم برای پیج اینستاگرامت.

انتخاب اسم برای اکانت کاری

انتخاب اسم برای اکانت کاری

 

  • اگه حیطه کاریت فروش محصول هست باید یه اسم درخور محصولی که میفروشی انتخاب کنی.
  • اگه خدمات ارائه میدی بهتره از اسم و فامیل خودت در کنار حیطه کاریت استفاده کنی.
  • اگه آموزش میدی باید اسم یا فامیل خودت در کنار حوزه کاریت باشه.

برای ثبت این موارد در اینستاگرام لازمه از دو تا المان استفاده کنی که اولی آندرلاین ( _ ) و دومی دات ( . ) هستش، اما حواست باشه استفاده این دو مورد قلق داره.

تو به هیچ عنوان نمی تونی برای اکانت کاریت اسمی انتخاب کنی که دوتا آندرلاین یا دات یا تلفیق این ها پشت سر هم باشه، چون اینطوری اول کاری خودت و حیطه کاری و تخصصت از نظر مخاطب ها بردی زیر سوال.

باید اسمی انتخاب کنی که راحت تو ذهن مخاطب بشینه و ماندگار باشه، بهت پیشنهاد میکنم به هیچ عنوان از اعداد برای ثبت آی دی اکانت اینستاگرامت استفاده نکنی چون بدترین آی دی، اونی هست که اعداد ارقام داره.

ترفند های کسب و کار در اینستاگرام

دومین ترفندی که تو باید برای راه اندازی کسب و کارت بهش دقت کنی، عکس پروفایلت هست. از اونجایی که عکس پروفایل اکانت اینستاگرام کوچیک هست پس از عکس هایی که فاصله دوربین با سوژه زیاده استفاده نکن.

  • اگه اسم پیج اسم و فامیل خودت هست پس عکس پروفایل هم باید عکس خودت باشه.
  • اگه اسم پیج اسم برندت هست باید از لوگوی کارت استفاده کنی.

برای ساخت لوگو هم اگه اول کارت هست و درآمد زیادی نداری که برای طراحی لوگو هزینه کنی یه سر به اکانت اینستاگرام ما بزن، بهت یاد دادیم که با همین گوشی که تو دستت هست بتونی خیلی راحت برای پیجت لوگو طراحی کنی.

دانلود آموزش اینستاگرام برای کسب و کار

همونطوری که کار کردن با اینستاگرام کار سختی مخصوصا برای جوان ها نیست اما در عین حال نکات ریز و درشتی داره که حتی فکرشم نمی کنی اگه رعایتشون کنی چه نتایج جذابی می گیری.

تمامی این نکات تو دوره بهت یاد دادم تا بتونی با خیال راحت اکانت اینستاگرامی خودت راه اندازی کنی، فعالیت اصولی داشته باشی و از همه مهم تر بدون هیچ گونه سرمایه اولیه ای درآمد زیادی به دست بیاری، همونطوری که دانشجوهای ما تا الان به این درآمد رسیدن.

تفاوت حساب حرفه ای اینستاگرام چیست ?

تفاوت حساب حرفه ای اینستاگرام چیست ?

 

احتمالا درباره حساب حرفه ای (Professional account ) شنیدی. ما دو دسته حساب حرفه ای داریم، یکی business و دیگری creator . این دو حساب از نظر عمکردی تفاوتی با هم ندارن اما از نظر اینساگرام تفکیک میشید.

حساب حرفه ای business برای افرادی هست که کسب و کار فیزیکی دارن و حساب creator برای افرادی هست که کسب و کار فیزیکی ندارن.

حالا کسب و کار فیزیکی یعنی چی؟ یعنی مغازه یا دفتر کار داشتن، یعنی یه محلی باشه که داخلش کسب و کارت راه اندازی کردی و درآمد داری و مشتری رفت و آمد می کنه.

اگه کسب و کار فیزیکی نداری و گزینه business انتخاب کنی به خاطر حساسیت های بیش از اندازه اینستاگرام احتمال این که فردا روز بهت شک کنه و ازت دلیل و مدرک بخواد که بهش ثابت کنی آیا کسب و کار فیزیکی داری یا نه وجود داره.

در غیر این صورت از نظر عملکردی و گزینه ای باهم تفاوتی ندارن.

 

دلیل استفاده از حساب حرفه ای اینستاگرام

قطعا دیدی یا شنیدی که کسی از بازدید از اکسپلور و هشتگ و … صحبت کنه، تو زمانی که اکانت اینستاگرامت به اکانت حرفه ای تبدیل می کنی اولا این که دیگه نمی تونی اکانت تو قفل کنی دوم این که یک سری آمار و ارقام به پیجت اضافه میشن که اگه بتونی به درستی تحلیلشون کنی میتونی بازخورد خوبی بگیری.

آمار و ارقامی که بعد تبدیل پیجت به حساب حرفه اضافه میشه زیاد هست و تو باید بلد باشی حداقل به عنوان یه مبتدی اون هارو تحلیل کنی که برای تحلیل کردنش اصلا نگران نباش تو صفحه اینستاگرامی، ما بهت کامل توضیح دادیم که هر کدام از این گزینه ها چه معنی و کاربردی دارن.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

10 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.